2017 – 2018 Sezonu Play-Off ve Sıralama

Marmara Basketbol Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu play-off karşılaşmaları ve oluşan sıralamaları bu sayfada bulabilirsiniz..

*Eşleşmelerde “B” harfi Batı Grubu, “D” harfi ise Doğu Grubu‘nu ifade etmektedir.

*Tüm yaş gruplarında sezonu ilk 4 sırada bitiren takımlar kupa alacaktır.

U-18 KATEGORİSİ

U18 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belli olur.

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
1109014763281483319
2109015743442301319
310901536428108-4319
4106045264438312316
51060441137932-5316
61060445840355-7316
710406407447-40--14
810307442537-95--13
910208383476-93--12
1010109384537-153--11
1110028214489-275--8
120000000--0

U-16 KATEGORİSİ

  • U-16 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Grubu ilk 4 sırada tamamlayan takımlar play-off maçları oynar. Grupta 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise sıralama maçları oynarlar.
  • Grupta 9. sırayı alan Acarlar sezonu tamamladı.

SIRALAMA MAÇLARI
Acarlar: 31 – Üsküdar Marmara: 45 (Beşincilik)
İstanbul Marmara: 43 – Kartal Marmara: 33 (Yedincilik)

FİNAL MAÇLARI
Asya Kartalları: 53 – İstanbul Karşıyaka: 39 (Final)
Genç İstanbulgücü: 52 – Geleceğin Yıldızları: 29 (Üçüncülük)

U-15 KATEGORİSİ

  • U-15 kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Normal sezon karşılaşmalarının ardından 1-6, 2-5 ve 3-4 şeklinde play-off karşılaşmaları oynanır.
  • Play-off karşılaşmalarında kazanan takımlar Final Grubu’nu, kaybeden takımlar ise sıralama grubunu oluşturduktan sonra tek devreli lig usulüne göre oynayarak sezonu tamamlarlar.

U-15 FİNAL GRUBU

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
122001148727--4
221011081080--3
320026188-27--2

U15 SIRALAMA GRUBU

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
12200886325--4
221015564-9--3
320027086-16--2

U-14 W KATEGORİSİ

U14 – W kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belli olur.

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
1101000441242199--20
210901436253183--19
310802463209254--18
410703299302-3--17
510505337360-23-215
610505280310-30-115
710406308355-47--14
810307237308-71-213
910307273397-124-113
1010109243387-144--11
11100010162356-194--10

U-14 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.

9-12 KLASMAN
1 | Dinamo: 0 (B5) – Küçükyalı Gelişim: 20 (D6)
2 | İstanbul Anadolu GSK (D5): 32 – Genç İstanbulgücü (B6): 20
3 | Küçükyalı Gelişim: 0 – İstanbul Anadolu GSK: 20 (9-10)
4 | Dinamo: 0 – Genç İstanbulgücü: 20 (11-12)

5-8 KLASMAN
1 | Boğaziçi Kartalları: 35 – Geleceğin Yıldızları: 32
2 | Üsküdar Marmara: 33 – Kartal Karşıyaka: 46
3 | Boğaziçi Kartalları: 32 – Kartal Karşıyaka: 37 (5-6)
4 | Geleceğin Yıldızları: 20 – Üsküdar Marmara: 0 (7-8)

ÜÇÜNCÜLÜK
İstanbul Marmara: 47 – Kartal Marmara: 21

U-13 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. sırada bitiren takımlar kendi aralarında tek maç oynayarak sezonu tamamlar.

13-14 KLASMAN
Kadıköy Halk Eğitim (B7): 28 – İstanbul Anadolu GSK (D7): 26

9-12 KLASMAN 
1 | CSKA Acıbadem (B5): 0 – Kartal Marmara (D6): 20
2 | İstanbul Marmara Beyaz (D5): 20 – Kartal Karşıyaka (B6): 0
3 | Kartal Marmara: 27 – İstanbul Marmara Beyaz: 32 (9-10)

5-8 KLASMAN
1 | İstanbul Karşıyaka: 30 – Küçükyalı Gelişim: 39
2 | İstanbul Marmara Bordo: 35 – Boğaziçi Kartalları: 26
3 | Küçükyalı Gelişim: 42 – İstanbul Marmara Bordo: 44 (5-6)
4 | İstanbul Karşıyaka: 33 – Boğaziçi Kartalları: 40 (7-8)

ÜÇÜNCÜLÜK
2014 Maltepe: 48 – Üsküdar Marmara: 44

U-12 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları (9-12) oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. ve 8. sırada bitiren takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları (13-16) oynama hakkı kazanır.

13-14 KLASMAN
İstanbul Anadolu GSK Turkuaz (B8): 38 – İstanbul Marmara Beyaz (D8): 25

9-12 KLASMAN 
1 | İstanbul Marmara Bordo (B5): 31 – Küçükyalı Gelişim (D6): 21
2 | Pendikgücü (D5): 31 – Adres İstanbul (B6): 33
3 | İstanbul Marmara Bordo: 24 – Adres İstanbul: 29 (9-10)
4 | Küçükyalı Gelişim: 31 – Pendikgücü: 55 (11-12)

5-8 KLASMAN
1 | Özü Spor Okulları: 32 – Asya Kartalları Siyah: 48
2 | İstanbul Karşıyaka: 20 – İstanbul Anadolu GSK Siyah: 0
3 | Asya Kartalları Siyah: 32 – İstanbul Karşıyaka: 28 (5-6)
4 | Özü Spor Okulları: 30 – İstanbul Anadolu GSK Siyah: 51 (7-8)

ÜÇÜNCÜLÜK
Kartal Marmara: 40 – Üsküdar Marmara: 36

U-11 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.
  • Her iki grubu 7. sırada bitiren takımlar kendi aralarında tek karşılaşma yaparak sezonu tamamlar.

13-14 KLASMAN
Küçükyalı Gelişim: 26 – İstanbul Marmara: 18

9-12 KLASMAN 
1 | Asya Kartalları Siyah (B5): 39 – Boğaziçi Kartalları (D6): 16
2 | Kartal Marmara (D5): 19 – İstanbul Anadolu GSK (B6): 27
3 | Asya Kartalları Siyah: 39 – İstanbul Anadolu GSK: 12 (9-10)
4 | Boğaziçi Kartalları: 21 – Kartal Marmara: 16 (11-12)

5-8 KLASMAN
1 |  Pendikgücü: 42 – Kadıköy Halk Eğitim: 28
2 |  2014 Maltepe GSK: 22 – İstanbul Karşıyaka: 32
3 |  Pendikgücü: 40 – İstanbul Karşıyaka: 28 (5-6)
4 |  Kadıköy Halk Eğitim: 25 – 2014 Maltepe: 37 (7-8)

ÜÇÜNCÜLÜK
Asya Kartalları Beyaz: 21 – Geleceğin Yıldızları: 32

U-10 KATEGORİSİ

  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
  • Her iki grubun 5. ve 6. sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde sıralama maçları oynama hakkı kazanır.

9-12 KLASMAN 
1 | İstanbul Karşıyaka (B5): 20 – Kartal Karşıyaka (D6): 0
2 | İstanbul Marmara Beyaz (D5): 13 – Asya Kartalları Siyah (B6): 19
3 | İstanbul Karşıyaka: 14 – Asya Kartalları Siyah: 19 (9-10)
4 | Kartal Karşıyaka: 0 – İstanbul Marmara Beyaz: 20 (11-12)

5-8 KLASMAN
1 |  Boğaziçi Kartalları: 15 – Kartal Marmara: 26
2 |  Üsküdar Marmara: 20 – İstanbul Anadolu GSK: 0
3 |  Kartal Marmara: 30 – Üsküdar Marmara: 9 (5-6)
4 |  Boğaziçi Kartalları: 23 – İstanbul Anadolu GSK: 11 (7-8)

ÜÇÜNCÜLÜK
Asya Kartalları Beyaz: 43 – Dev Ataşehir: 17

U-9 KATEGORİSİ

  • U-9 Kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
  • Normal sezonu 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise “Sıralama” karşılaşmaları oynarlar.

YEDİNCİLİK
Üsküdar Marmara: 19 – Pendikgücü: 14

ÜÇÜNCÜLÜK
İstanbul Marmara: 8 – Asya Kartalları: 16