Marmara Basketbol Ligi’nde 7. Sezon Heyecanı Yaklaşıyor

2013-2014 sezonundan beri İstanbul’un en iyi deplasmanlı özel basketbol ligi olan Marmara Basketbol Ligi bu yılda kaldığı yerden devam ediyor.

Bu sezon 7. kez düzenlenecek olan Marmara Basketbol Ligi’nde heyecan 17 Ekim 2019’da başlayacak. Her zaman olduğu gibi büyük bir heyecana sahne olacak olan Marmara Basketbol Ligi’nde yine önemli yenilikler bulunuyor.

2018 – 2019 sezonundan itibaren başlatılan Marmara Basketbol Süper Ligi daha yarışmacı ve hedef takımların oynayabileceği rekabet düzeyinin yüksek olduğu bir seviye olarak dikkat çekti. Marmara Basketbol Süper Ligi bu sezon U13 – U14 – U15 ve U16 kategorilerinde uygulanmaya devam edecek.

Bu sezon göze çarpan en temel yenilik ise Marmara Basketbol Ligi’nin iki kıtada oynanacak olması. U13-U14-U15-U16 kategorilerinde Marmara Basketbol Ligi Asya ve Avrupa takımları için iki ayrı kıtada oynanacak ve ligin sonunda İstanbul şampiyonu belirlenecek.

KATEGORİLER

 • U9 – U10 – U11 – U12 -U13 – U14 – U15 -U16 -U18 -WU14 – WU18 ve BE (Büyük Erkekler) kategorilerinde mücadele edilecek
 • U13 – U14 – U15 ve u16 kategorilerinde Marmara Basketbol Süper Ligi oynanacak
 • Marmara Basketbol Ligine spor okulu takımları, spor kulüplerinin federasyon liglerine katılmayan takımları, Marmara Basketbol Süper Ligine ise spor okulu takımları, spor kulüplerinin federasyon ligine katılmayan takımları, seri A seri B ve seri C liglerindeki takımlar katılabilirler.
 • U13-U14-U15-U16 bu kategorilerde Marmara Basketbol Ligi Asya ve Avrupa takımları için iki ayrı kıtada oynanacak ve ligin sonunda İstanbul şampiyonu belirlenecektir.

STATÜLER

Basketbol Ligi 2019-2020 Sezonunda tüm kategorilerde tek devreli lig usulüne göre oynanır. Lig sonunda gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar tek gruplu liglerde 1-4, 2-3 eşleşmeleri ile Doğu – Batı grupları olan liglerde de A1 – B4 , A2 – B3 eşleşmeleri ile tek maç üzerinden play-off oynarlar. Marmara Basketbol Ligine katılan her takım play-off’larda grup aşamasını üstte tamamlayan takım ev sahibi avantajına sahip olacaktır. Deplasmanlı lig olma özelliği taşıyan Marmara Basketbol Liginde takımlar grup maçlarının yarısını kendi sahalarında diğer yarısını ise rakiplerinin sahalarında oynayacaktır.

TARİHLER VE EVRAK TESLİMİ

Marmara Basketbol Ligi 17 Ekim 2019’ de başlar, 19 Mayıs 2020 ’da yapılacak kapanış töreni ile biter. 15 Ekim’e kadar tüm katılımcı kulüpler takım listelerini hazırlar, Marmara Basketbol Ligi’nin verdiği örnek taslak üzerinden sporcu resimleri ile birlikte takım dosyaları hazırlanır.

NEDEN MARMARA BASKETBOL LİGİ?

 • İstanbul Asya ve Avrupa yakasında bulunan ve bu sene 7. si düzenlenecek en kapsamlı deplasmanlı özel basketbol ligi
 • Özel ligler arasında sicil lisans bölümü olan ve sporcuların lige özel lisanslarının bulunduğu tek organizasyon
 • Antrenörlerin yaka kartlarından tutun, maç kağıtlarına kadar tam bir resmi lig maçı havasında oynanan müsabakalar
 • İki orta hakem ve masa hakemi tarafından yönetilen maçlar
 • Yönetim kurulu, ceza kurulu, disiplin kurulu gibi yaptırımı olan oluşumlar
 • Sporcular için unutulmayacak bir kapanış töreni ve ödüller
 • www.marmaralig.com sitesinden ve www.altyapibasket.com sitesinden güncel bilgilendirme ve haberler
 • Sayı istatistikleri ve sayı krallıkları ödülleri
 • Her hafta sohbet edebileceğiniz, istek ve sorunlarınızı dile getirebileceğiniz yönetici toplantıları
 • Haftanın her günü ulaşabileceğiniz MBL personeli
 • Sportif başarı hedefi olan, bir üst lige yükselebileceğiniz bir özel lig (Marmara Basketbol Süper Ligi)
 • Özel davet ile seçilen kulüplerin katılabildiği bir lig

Marmara Basketbol Ligi spor kulüplerinin sporcu yetiştirmesine katkı sağlamak, sportif başarı hedefi olan takımlara kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra; spor okulu formatında çalışmalarını sürdüren tüm kulüplerimizin hem sportif hem de ticari kaygılarının tamamını düşünerek planlanmış bir ligdir. LGS sınavından üniversite hazırlık gruplarına, sömestr tatilinden kamp dönemlerine, yılbaşı tatilinden resmi tatillere kadar tüm sene planlanmış ve takvim daha lig başlamadan oluşturulmuştur.

detaylı bilgi ve BAŞVURU

Marmara Basketbol Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu için başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayında başlayacak ligde yer almak isteyen takımlar iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ahmet Mert Savaş – 0542 426 03 02
marmarabasketbolligi@gmail.com
Marmara Basketbol Ligi Genel Koordinatör

Sosyal Medya Adreslerimiz:

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir