MBL 2018 – 2019 Sezonu Play-Off ve Sıralama

Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu play-off karşılaşmaları ve oluşan sıralamaları bu sayfada bulabilirsiniz..

U9 GRUBU

  • U-9 Kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belirlenir.
STakımOGHMAYAVİçAİçPP
1101000270150120--20
210802269159110--18
310703228243-15-217
41070326120061-117
51060419215042-216
61060425218270-116
71050525520550--15
810307177198-21--13
910217148231-83--11
1010109113261-148--11
111001979265-186--9

U10 GRUBU

  • U-10 Kategorisinde karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır ve sıralama belirlenir.
STakımOGHMAYAVİçAİçPP
1111100470193277--22
2111001497185312--21
311803276282-6-219
41180330222874-119
51170426422638--18
611605205236-31--17
711506291298-7--16
811407194269-75-215
911407160234-74-115
1011209175286-111--13
11111010161311-150--12
12110011111358-247--11

U11 KATEGORİSİ

SIRALAMA

1- Geleceğin Yıldızları
2- İstanbul Marmara
3- İstanbulls
4- Kartal Marmara
5- Asya Kartalları (A)
6- Pendikücü
7- İstanbul Anadolu GSK
8- Kadıköy Halk Eğitim
9- Turuncu Spor
10- Küçükyalı Hido Basketbol
11- Asya Kartalları Kırmızı
12- Üsküdar Marmara
13- İstanbul Anadolu Yıldız
14- Maltepe Doğuş
15- Asya Kartalları (B)
16- Kartal Anadolu

PLAY-OFF VE STATÜ

  • U-11 Kategorisinde karşılaşmalar Doğu ve Batı olmak üzere iki grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
1 Geleceğin Yıldızları
B (1)
62 – 20 İstanbul Anadolu GSK D (4) 3  Kartal Marmara
D (1)
33 – 30 Kadıköy Halk Eğitim
B (4)
2 İstanbul Marmara
B (2)
43 – 14 Pendikücü
D (3)
4 Asya Kartalları (A)
D (2)
22 – 34 İstanbulls
B (3)
5 İstanbul Anadolu GSK 22 – 27 Asya Kartalları (A) 6 Pendikücü 20 – 0 Kadıköy Halk Eğitim
5-6 KL Asya Kartalları (A) 20 – 0 Pendikücü 7-8 KL İstanbul Anadolu GSK 20 – 0 Kadıköy Halk Eğitim
YF – 1 Geleceğin Yıldızları 51 – 37 İstanbulls YF – 2 İstanbul Marmara 33 – 28  Kartal Marmara
3. LÜK İstanbulls 36 – 14  Kartal Marmara FİNAL Geleceğin Yıldızları 52 – 39 İstanbul Marmara
  • Doğu ve Batı Gruplarında 5. ve 6. sırayı alan takımlar çapraz eşleşme ile aşağıdaki şekilde oynarlar.
1 Asya Kartalları Kırmızı D (5) 11 – 24 Turuncu Spor B (6) 2 Küçükyalı Hido Basketbol
D (6)
38 – 31 Üsküdar Marmara
B (5)
11- 12 KL Asya Kartalları Kırmız 27 – 24 Üsküdar Marmara 9 – 10 KL Turuncu Spor 31 – 26 Küçükyalı Hido Basketbol
  • Doğu ve Batı Gruplarında 7. ve 8. sırayı alan takımlar çapraz eşleşme ile aşağıdaki şekilde oynarlar.
1 Maltepe Doğuş D (7) 34 – 19 Asya Kartalları (B) B (8) 2 Kartal Anadolu
D (8)
0 – 20 İstanbul Anadolu Yıldız B (7)
15 – 16 KL Asya Kartalları (B) 20 – 0 Kartal Anadolu 13 – 14 KL Maltepe Doğuş 14 – 23 İstanbul Anadolu Yıldız

U12 KATEGORİSİ

SIRALAMA

1- Üsküdar Marmara
2- İstanbul Karşıyaka
3- Geleceğin Yıldızları
4- İstanbulls

PLAY-OFF VE STATÜ

  • U-12 Kategorisinde karşılaşmalar Doğu ve Batı olmak üzere iki grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Her iki grubun ilk dört sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D4, B2 – D3, B3 – D2, B4 – D1)
1  Üsküdar Marmara
B (1)
42 – 30 İstanbul Anadolu GSK D (4) 3 İstanbul Karşıyaka
D (1)
50 – 21 İstanbul Marmara
B (4)
2 İstanbulls
B (2)
45 – 27 Kartal Karşıyaka
D (3)
4 Asya Kartalları
D (2)
20 – 38 Geleceğin Yıldızları
B (3)
5 İstanbul Anadolu GSK 29 – 47 Asya Kartalları 6 Kartal Karşıyaka 34 – 36 İstanbul Marmara
5-6 KL Asya Kartalları İstanbul Marmara 7-8 KL İstanbul Anadolu GSK 20 – 0 Kartal Karşıyaka
YF – 1 Üsküdar Marmara 50 – 30 Geleceğin Yıldızları YF – 2 İstanbulls 35 – 36 İstanbul Karşıyaka
3. LÜK Geleceğin Yıldızları 38 – 20 İstanbulls FİNAL Üsküdar Marmara 46 – 39 İstanbul Karşıyaka
  • Doğu ve Batı Gruplarında 5., 6. ve 7. sırayı alan takımlar sıralama maçları oynarlar.

U13 GRUBU

SIRALAMA

1- Kartal Karşıyaka
2- Suadiye Spor
3- İstanbul Marmara
4- Pendikgücü
5- Asfa GSK
6- Beylerbeyi (B)
7- Küçükyalı Gelişim
8- Ataşehir Karşıyaka

  • U-13 MBL’de karşılaşmalar tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
YF – 1 İstanbul Marmara (1) 20 – 30 Suadiye Spor (4) YF – 2 Pendikgücü (2) 43 – 47 Kartal Karşıyaka (3)
3. LÜK İstanbul Marmara 20 – 0 Pendikgücü FİNAL Suadiye Spor 29 – 32 Kartal Karşıyaka
  • 5, 6 ve 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise aşağıda yer alan şekilde “Sıralama” karşılaşmaları oynarlar.
  • 9. takım sezonu tamamlar.
1. MAÇ Ataşehir Karşıyaka (5) 35 – 42  Beylerbeyi (B) (8) 2. MAÇ Küçükyalı Gelişim (6) 21 – 22 ASFA GSK (7)
7 – 8 KL Ataşehir Karşıyaka 17 – 32 Küçükyalı Gelişim 5 – 6 KL Beylerbeyi (B) 31 – 38 ASFA GSK

U13 SÜPER LİG

SIRALAMA

1- Suadiye Basketbol (A)
2- Asya Kartalları
3- Beylerbeyi (A)
4- Geleceğin Yıldızları
5- İstanbul Anadolu GSK
6- Suadiye Basketbol (B)
7- Kartal Marmara
8- Üsküdar Marmara

  • U-13 Süper Lig’de karşılaşmalar tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
YF – 1 Suadiye Basketbol (A) (1) 65 – 22 Beylerbeyi (A) (4) YF – 2 Asya Kartalları (2) 50 – 43 Geleceğin Yıldızları (3)
3. LÜK Beylerbeyi (A) 53 – 52 Geleceğin Yıldızları FİNAL Suadiye Basketbol (A) 57 – 20 Asya Kartalları
  • Karşılaşmaların ardından 5., 6., 7. ve 8. sırayı alan takımlar 5-8 Klasman maçları oynarlar.
YF – 1 İstanbul Anadolu GSK (5) 53 – 34 Üsküdar Marmara (8) YF – 2 Suadiye Basketbol (B) (6) 34 – 29 Kartal Marmara (7)
7 – 8 KL Üsküdar Marmara 39 – 42 Kartal Marmara 5 – 6 KL İstanbul Anadolu GSK 37 – 32 Suadiye Basketbol (B)

U14 GRUBU

SIRALAMA

1- Potanın Kartalları
2- Kartal Marmara
3- Kartal Karşıyaka
4- Adres İstanbul
5- Suadiye Spor
6- Kartal Gençlik
7- Geleceğin Yıldızları
8- Go Play

  • U-14 MBL’de karşılaşmalar tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
YF – 1 Kartal Karşıyaka (1) 40 – 44  Kartal Marmara (4) YF – 2 Potanın Kartalları (2) 63 – 47 Adres İstanbul (3)
3. LÜK Kartal Karşıyaka 40 – 19 Adres İstanbul FİNAL Kartal Marmara 37 – 40 Potanın Kartalları
  • 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise aşağıda yer alan şekilde “Sıralama” karşılaşmaları oynarlar.
1. MAÇ Kartal Gençlik (5) 55 – 36 Geleceğin Yıldızları (B) (8) 2. MAÇ Suadiye Spor (6) 20 – 0 Go Play (7)
7 – 8 KL Geleceğin Yıldızları (B) 20 – 0 Go Play 5 – 6 KL Kartal Gençlik 24 – 27 Suadiye Spor

U14 SÜPER LİG

SIRALAMA

1- Suadiye Basketbol
2- Küçükyalı Gelişim
3- Üsküdar Marmara
4- Geleceğin Yıldızları
5- Beylerbeyi
6- İstanbul Marmara
7- İstanbul Karşıyaka
8- Asya Kartalları

  • U-14 Süper Lig’de karşılaşmalar tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
YF – 1 Suadiye Basketbol (1) 93 – 23 Üsküdar Marmara (4) YF – 2 Geleceğin Yıldızları (2) 44 – 54 Küçükyalı Gelişim (3)
3. LÜK Üsküdar Marmara 51 – 36 Geleceğin Yıldızları FİNAL Suadiye Basketbol 67 – 33 Küçükyalı Gelişim
  • 5, 6, 7 ve 8. sırayı alan takımlar ise aşağıda yer alan şekilde “Sıralama” karşılaşmaları oynarlar.
1. MAÇ Beylerbeyi (5) 55 – 27 Asya Kartalları (8) 2. MAÇ İstanbul Marmara (6) 20 – 0 İstanbul Karşıyaka (7)
7 – 8 KL Asya Kartalları 0 – 20 İstanbul Karşıyaka 5 – 6 KL Beylerbeyi 35 – 31  İstanbul Marmara

U16 KATEGORİSİ

SIRALAMA

1- Suadiye Basketbol
2- Asya Kartalları
3- Ataşehir Karşıyaka
4- Küçükyalı Gelişim

  • U-16 Kategorisinde karşılaşmalar Doğu ve Batı olmak üzere iki grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Her iki grubun ilk iki sırasında yer alan takımlar çapraz eşleşme olacak şekilde play-off oynama hakkı kazanır. (B1 – D2, B2 – D1)
  • Diğer takımlar sezonu tamamlar.
YF – 1 Küçükyalı Gelişim B (1) 27 – 33 Suadiye Basketbol D (2) YF – 2 Ataşehir Karşıyaka  B(2) 40 – 52 Asya Kartalları D (1)
3. LÜK Küçükyalı Gelişim 38 – 41 Ataşehir Karşıyaka FİNAL Suadiye Basketbol 49 – 46 Asya Kartalları

U18 GRUBU

SIRALAMA

1- Suadiye Basketbol
2- Ataşehir Karşıyaka
3- Asya Kartalları
4- Pendikgücü

  • U-18 kategorisinde karşılaşmalar tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan takımlar Play-off oynarlar.
YF – 1 Suadiye Basketbol (1) 49 – 47 Asya Kartalları (4) YF – 2 Pendikgücü (2) 32 – 51 Ataşehir Karşıyaka (3)
3. LÜK Asya Kartalları 65 – 47  Pendikgücü FİNAL Suadiye Basketbol 63 – 45 Ataşehir Karşıyaka

KIZLAR LİGİ

  • Kızlar liginde karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanır.
STakımOGHMAYAVP
1880034718416316
286022942058914
38305207252-4511
48305220221-111
58008140346-2068

BÜYÜK ERKEKLER

1- Küçükyalı Gelişim
2- MÜHF-MED
3- İstanbul Marmara
4- İstanbul Anadolu GSK
5- Kartal Karşıyaka
6- Acarlar

  • Normal sezon tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
  • Grupta ilk üç sırayı alanlar Final Grubu’nda, son üç sırayı alan takımlar ise Klasman Grubu’nda mücadele edecektir.

BÜYÜK ERKEKLER FİNAL GRUBU

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
1220088808--4
221019596-1--3
320029097-7--2

BÜYÜK ERKEKLER KLASMAN GRUBU

STakımOGHMAYAVİçAİçPP
121011351296-23
22101837112-13
321106684-18--2