MBL Marmara Basketbol Ligi’nde 15. Hafta Panoraması

Marmara Basketbol Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 15. hafta heyecanı geride kalırken izleyenler yine birbirinden önemli bireysel performanslara tanık oldu.

Sezonun 15. haftasında (8 – 14 Şubat 2020) 11 farklı yaş grubunda toplam 27 karşılaşma oynanırken çekişmeli maçlarla yine izleyenler salonlardan keyifli ayrıldı.

U9 KATEGORİSİ

Üsküdar Marmara: 6 – Allstars İstanbul: 24

Haftanın Takımı: Allstars İstanbul
Haftanın Oyuncusu: Tarık Karaca (Allstars İstanbul)
Haftanın Antrenörü: Murat Yaman (Allstars İstanbul)

Haftanın En İyi Beşi

Tarık Karaca (Allstars İstanbul)
Deniz Sobacı (Üsküdar Marmara)
M. Asil Olguner (Allstars İstanbul)
M. Fırat Karaç (Allstars İstanbul)
Metehan Ilgaz (Üsküdar Marmara)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ali Erdem (Allstars İstanbul)
Kartal Dizman (Allstars İstanbul)
Berat Özcan (Üsküdar Marmara)
Metehan Tibet (Allstars İstanbul)
Cem Omacan (Üsküdar Marmara)

U10 KATEGORİSİ

Kartal Marmara: 20 – Küçükyalı Gelişim: 19
Asfa Koleji: 19 – Pendikgücü: 16

Haftanın Takımı: Asfa Koleji
Haftanın Oyuncusu: Yusufhan Baykal (Asfa Koleji)
Haftanın Antrenörü: Enes Badur (Asfa Koleji)

Haftanın En İyi Beşi

Yusufhan Baykal (Asfa Koleji)
Mehmet Akif Yıldız (Kartal Marmara)
Mert Dizdar (Kartal Marmara)
Osman Can Arda (Küçükyalı Gelişim)
Kutsal Fidan (Asfa Koleji)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ziya Demir Çelebi (Asfa Koleji)
Utku Başar Ergün (Pendikgücü)
Rüzgar Erdal (Küçükyalı Gelişim)
Alper Pamuk (Kartal Marmara)
Fatih Tunç (Asfa Koleji)

U11 KATEGORİSİ

Küçükyalı Gelişim: 51 – Üsküdar Marmara (B): 6
Asya Kartalları: 15 – Üsküdar Marmara (A): 17

Haftanın Takımı: Küçükyalı Gelişim
Haftanın Oyuncusu: Serkan Bartu San (Küçükyalı Gelişim)
Haftanın Antrenörü: Barış Çanga (Küçükyalı Gelişim)

Haftanın En İyi Beşi

Osman Can Arda (Küçükyalı Gelişim)
Kerem Tankutay (Küçükyalı Gelişim)
Ali Kalkan (Üsküdar Marmara – A)
Arda Coşkun (Asya Kartalları)
Serkan Bartu San (Küçükyalı Gelişim)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ulvi Yiğit Turhan (Küçükyalı Gelişim)
Yiğit Camgöz (Asya Kartalları)
Ömer Faruk Başboğa (Üsküdar Marmara – A)
Furkan Altun (Üsküdar Marmara – A)
Emre Ceryan (Üsküdar Marmara – B)

U12 KATEGORİSİ

İstanbul Marmara: 16 – Girişim Akademi: 38
GK Spor: 10 – Kadıköy Marmara: 21
Suadiye Spor: 46 – Asya Kartalları: 48
Küçükyalı Gelişim: 36 – Kartal Marmara: 34
Yeditepe Basketbol: 39 – Üsküdar Marmara: 41

Haftanın Takımı: Asya Kartalları
Haftanın Oyuncusu: Enes Alperen Küçükarslan (Asya Kartalları)
Haftanın Antrenörü: Emre Gökbayrak (Asya Kartalları)

Haftanın En İyi Beşi

Enes Alperen Küçükarslan (Asya Kartalları)
Hasan Kağan Topçu (Yeditepe Basketbol)
Ali Kurum (Küçükyalı Gelişim)
Nusret Kopuz (Üsküdar Marmara)
Ahmet Faruk Eslemez (Asya Kartalları)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ahmet Yağız Ervural (Girişim Akademi)
Arda Gidik (Suadiye Spor)
Efe Gürler (Kadıköy Marmara)
Taha Enver Akgün (Yeditepe Basketbol)
Cemil Efe Uslu (GK Spor)

U13 KATEGORİSİ

Üsküdar Marmara: 40 – Boğaziçi S.K.: 41
Kartal Marmara: 25 – Küçükyalı Gelişim: 43
İstanbul Marmara: 55 – İstanbul Anadolu GSK: 53

Haftanın Takımı: İstanbul Marmara
Haftanın Oyuncusu: Bekir Ata Soydemir (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Murat Tozlu (İstanbul Marmara)

Haftanın En İyi Beşi

Bekir Ata Soydemir (İstanbul Marmara)
Josiah Mikail Wyatt (Küçükyalı Gelişim)
Yusuf Demir (Küçükyalı Gelişim)
Kerem Küçük (Boğaziçi S.K.)
Umut Ege Kaya (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ömer Arslan (İstanbul Anadolu GSK)
Eren Çelebi (İstanbul Marmara)
Yusuf Arda Ceylan (Kartal Marmara)
Muhammed Ali Demir (Üsküdar Marmara)
Arda Ak (Boğaziçi S.K.)

U14 KATEGORİSİ

Küçükyalı Gelişim: 42 – Üsküdar Marmara: 27
Suadiye Spor: 46 – İstanbul Marmara: 41

Haftanın Takımı: Suadiye Spor
Haftanın Oyuncusu: Hasan Batu Gül (Küçükyalı Gelişim)
Haftanın Antrenörü: Gökhan As (Suadiye Spor)

Haftanın En İyi Beşi

Can Sivrioğlu (İstanbul Marmara)
Yaman Gürsoy (Suadiye Spor)
Hasan Batu Gül (Küçükyalı Gelişim)
Murat Yılmaz (Küçükyalı Gelişim)
Ahmet Kaan Biçer (Suadiye Spor)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Arda Bozaba (Üsküdar Marmara)
Ege Kırıkkanat (Suadiye Spor)
Umut Gözütok (Küçükyalı Gelişim)
Emirhan Aydın (İstanbul Marmara)
Tarık Türkoğlu (Suadiye Spor)

U15 KATEGORİSİ

Üsküdar Marmara: 60 – GK Spor Kulübü: 41
Tuzla Gelişim: 72 – İstanbul Marmara: 37

Haftanın Takımı: Tuzla Gelişim
Haftanın Oyuncusu: Arda Belgutay (Tuzla Gelişim)
Haftanın Antrenörü: Önay Özkurt (Tuzla Gelişim)

Haftanın En İyi Beşi

Ozan Özdemir (Üsküdar Marmara)
Kerem Yalçın (Üsküdar Marmara)
İhsan Kümbetli (GK Spor Kulübü)
Arda Belgutay (Tuzla Gelişim)
Süleyman Kaan Kaçmaz (Tuzla Gelişim)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Emir Safa Akyürek (Üsküdar Marmara)
Melih Özbaş (Tuzla Gelişim)
Boray Kumpas (İstanbul Marmara)
Emre Sorkun (İstanbul Marmara)
Sabri Saraç (GK Spor Kulübü)

U16 KATEGORİSİ

İstanbul Marmara: 48 – Boğaziçi S.K.: 49
Suadiye Basketbol: 81 – Kadıköy Marmara: 22
Acarlar: 30 – Asya Kartalları: 29

Haftanın Takımı: Acarlar
Haftanın Oyuncusu: Osman Ozan Muhçu (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Gürkan Zeroğlu (Acarlar)

Haftanın En İyi Beşi

Osman Ozan Muhçu (İstanbul Marmara)
Arman Pulcu (Acarlar)
Y. Bora Kırkoğlu (Suadiye Basketbol)
Ege Elevit (Suadiye Basketbol)
Selami Demirtaş (Boğaziçi S.K.)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ali Kaan İritaş (Suadiye Basketbol)
Yiğit Uçar (Boğaziçi S.K.)
Yusuf Gümüş (İstanbul Marmara)
Buğra Görkem Aktaş (Asya Kartalları)
Kerem Cömert (Boğaziçi S.K.)

U18 KATEGORİSİ

Suadiye Basketbol: 69 – Üsküdar Marmara: 45
İstanbul Marmara: 44 – Fen Bilimleri Anadolu Lisesi: 57

Haftanın Takımı: Fen Bilimleri Anadolu Lisesi
Haftanın Oyuncusu: Aydın Altunbaş (Fen Bilimleri Anadolu Lisesi)
Haftanın Antrenörü: Hamdi Taşkın (Fen Bilimleri Anadolu Lisesi)

Haftanın En İyi Beşi

Aydın Altunbaş (Fen Bilimleri Anadolu Lisesi)
Ensar Sevinç (Fen Bilimleri Anadolu Lisesi)
Sarp Analı (Suadiye Basketbol)
Ömer Başoğlu (Suadiye Basketbol)
Mert Cindar (Üsküdar Marmara)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Deniz Can Çalkın (İstanbul Marmara)
Yaman Sarıtaş (Suadiye Basketbol)
Batuhan Diker (Suadiye Basketbol)
Batıkan Korkmaz (Üsküdar Marmara)
Yiğit Arslan (İstanbul Marmara)

U14 – w KATEGORİSİ

İstanbul Basketbol Fakültesi: 40 – Heybeliada Cesaret Derneği: 36
Yeditepe Basketbol: 52 – Karşıyaka Gelişim: 14
Kartal Marmara: 25 – Küçükyalı Gelişim: 31

Haftanın Takımı: İstanbul Basketbol Fakültesi
Haftanın Oyuncusu: Selin Fencioğlu (İstanbul Basketbol Fakültesi)
Haftanın Antrenörü: Ertun Yaylalı (İstanbul Basketbol Fakültesi)

Haftanın En İyi Beşi

Selin Fencioğlu (İstanbul Basketbol Fakültesi)
Ezel Akbulut (Yeditepe Basketbol)
Ece Ünal (Küçükyalı Gelişim)
Selvi Doğan (Heybeliada Cesaret Derneği)
Deniz Can Çeçen (Yeditepe Basketbol)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Sena Yıldırım (Yeditepe Basketbol)
İremsu Öztürk (Kartal Marmara)
Hilal Uygur (Heybeliada Cesaret Derneği)
Zeynep Köksal (Karşıyaka Gelişim)
Ecem Erturhan (İstanbul Basketbol Fakültesi)

BÜYÜK ERKEKLER

İstanbul Marmara: 83 – Üsküdar Marmara: 64
Acarlar: 62 – Küçükyalı Gelişim: 77

Haftanın Takımı: Küçükyalı Gelişim
Haftanın Oyuncusu: Rasim Onur Tüysüz (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Barış Çanga (Küçükyalı Gelişim)

Haftanın En İyi Beşi

Rasim Onur Tüysüz (İstanbul Marmara)
Erman Kocaoğlu (Küçükyalı Gelişim)
Semih Veziroğlu (Acarlar)
Taygun Erdöl (İstanbul Marmara)
Barış Çanga (Küçükyalı Gelişim)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Kaan Akıncı (İstanbul Marmara)
Orhan Mert Oruç (Küçükyalı Gelişim)
Batuhan Türkay (Üsküdar Marmara)
Halit Yazıcı (Acarlar)
Cansın Bağlan (Küçükyalı Gelişim)

Sosyal Medya Adreslerimiz:

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir