Önay Özkurt: Söylenen Sözlerin Tutulması Kaliteyi Gösteriyor

Marmara Basketbol Ligi’nde bu sezon ilk kez yer alan Tuzla Gelişim Spor Kulübü’nün kurucularından Önay Özkurt sitemize açıklamalarda bulundu.

Kulüp olarak çalışmalarından bahseden başarılı yönetici aynı zamanda basketbol altyapılarına dair açıklamalarda bulundu.

***

-Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

1996 yılında İstanbul’da doğdum. Hasan Şadoğlu ilkokulunu bitirdikten sonra İstanbul Spor Lisesi ardından Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldum. Spor hayatıma basketbolla başladım. Üniversiteyi kazandıktan sonra basketbol antrenörlüğü yapmaya başladım.

-Tuzla Gelişim Spor Kulübü 2017 yılında kuruldu. Geride kalan 2 yıl içerisinde geldiğiniz nokta ile ilgili neler söylemek istersiniz?

İlk kurulduğumuz sene. üniversitede öğrencilik yapıp aynı zamanda kulüp idareciliği ve antrenörlük yapıyordum en çok zorlandığımız seneydi.

“SÖYLENEN SÖZLERİN TUTULMASI KALİTEYİ GÖSTERİYOR”

–Marmara Basketbol Ligi’nde ilk kez yer alıyorsunuz. Ligde şu ana kadar geçen süreyle ilgili neler söylemek istersiniz?

İlk senemizden itibaren özel basketbol liglerinde oynuyoruz. Hiç birinde beklediğimiz ilgi ve kaliteyi bulamadık Marmara Basketbol Ligi’nde bizim kulübümüze söylenen sözlerin tutulması, düzenin sağlanması tüm takımlara adaletli ve hoşgörülü davranılması, Marmara Basketbol Ligi’nin kalitesini gösteriyor.

-Basketbol okulları sizce altyapılar için ne kadar önemli? Çalışmaların ne kadar verimli olduğunu düşünüyorsunuz? Ayrıca sizin bu konudaki çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Ben Basketbol okullarının altyapılar için önemli olduğunu düşünüyorum. Basketbol okullarında ne kadar fazla öğrenci olursa altyapıların öğrenci seçme şansı o kadar fazla olur.

-Bildiğiniz gibi İstanbul belki de dünyanın en büyük şehirlerinden bir tanesi. İstanbul’un sportif faaliyetler açısından bakıldığında göze çarpan temel artı ve eksileri nelerdir?

İstanbul’da sürüyle sportif faaliyetler var ancak hepsinin kalitesi seviyesi farklı. İlk senelerde tercih etmek çok zor oluyor. Beklenmedik sonuçlarla kulüpleri zor durumda bırakıyor.

-Özel liglerin oyunculara tecrübe kazandırmak anlamında önemli bir görevi var. Bu bağlamda Marmara Basketbol Ligi’ni nasıl buluyorsunuz? Sizce en dikkat çeken yönü nedir?

Özel liglerin sporculara tecrübe kazandırmasına katılıyorum. Marmara Basketbol Liginde tüm sporcularımıza süre vermeye çalışıyoruz. Tuzla Gelişim spor kulübü olarak amacımız skor değil spor.

VELİLER ÇOCUKLARA “KAZANDIN MI?” DEĞİL “EĞLENDİN Mİ?” DEMELİ

-Altyapılarda veliler çok önemli bir noktaya geldi. Velilerin oyuncular üzerindeki etkisi hakkında düşünceleriniz nedir? Ayrıca velilere neler tavsiye edebilirsiniz.

Velilerin sporcular üstünde etkisi belirli düzeyde verdiği sürece çok iyi. Çocuğuna kazanıp kazanmadığını değil, “nasıl oynadın?”, “eğlendin mi?” gibi sorular sormalarının gerektiğini düşünüyorum.

-Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Marmara basketbol ailesine bizi aralarına kabul ettikleri için teşekkür eder tüm takımlara başarılar dileriz. İyiye, Doğruya, Güzele

Sosyal Medya Adreslerimiz:

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir